Dostopnost spletišča   Ctrl + U

Bljižnjice s tipkovnico

  • Ctrl+U Prikaže možnosti dostopnosti
  • Ctrl+Alt+K Prikaže kazalo strani
  • Ctrl+Alt+V Skoči na glavno vsebino
  • Ctrl+Alt+S Prikaže kontaktni obrazec
  • Ctrl+Alt+N Prikaže prijavni obrazec za novice
  • Ctrl+Alt+D Vrne se na domačo stran
  • Esc Zapre pojavno okno / meni
  • Tab Premakne fokus na naslednji element
  • Shift+Tab Premakne fokus na prejšnji element
  • Enter Potrdi/klikne fokusiran element
  • Preslednica Označi/odznači potrditveno polje

Vabilo na spletni dogodek Dober dan, prihodnosti!

  • 24. 8. 2020

Vabljeni na spletni dogodek Dober dan, prihodnosti!, predavanje Phila Balagtasa, ki bo potekal 10. septembra 2020 ob 18h. 

Projekt Dober dan, prihodnosti! se osredotoča na pomen premisleka o tem, kako razumeti možne prihodnosti, ter še pomembneje, kako aktivno vzpostavljati strategije za oblikovanje prihodnosti družbe in podjetij, ki bodo v soustvarjeni prihodnosti uspevale.

Uvod v metode, orodja in izbrane primere odličnih aktualnih in preteklih praks, ki so znale pogledati v prihodnost in soustvarile sedanjost, v kateri živimo, bo na predavanju predstavil priznani ameriški predavatelj in futurist Phil Balagtas. Pogovor po predavanju bo moderiral Ivica Mitrović.

Na predavanju bomo med drugim dobili odgovore na vprašanja:

  • Kako bo videti svet čez 7 ali 10 let?
  • Kako lahko učinkovito predvidimo izzive, s katerimi se bomo sčasoma spopadli?
  • Kakšno vlogo bo v prihodnosti imelo oblikovanje?

O predavanju

Naslov predavanja: Oblikovalsko mišljenje prihodnosti: spekulativno oblikovanje, strateško predvidevanje in drugi načini odzivanja na prihodnost

Povzetek: Nenehno razvijajoče se področje oblikovanja vedno bolj zahteva strateško mišljenje. Za razvoj tega pa potrebujemo dodatna orodja in metode, ki nam bodo omogočile soočanje z  najzahtevnejšimi političnimi, etičnimi, okoljskimi in kulturnimi izzivi. Kako bo videti svet čez 7–10 let? Kako učinkovito predvideti izzive, s katerimi se bomo spopadli v prihodnosti? In kakšno vlogo bodo imeli v tej prihodnosti ustvarjalci? Kot vodja oblikovanja pri podjetju McKinsey & Co. ter ustanovitelj pobude Design Futures, nepridobitne organizacije z več kot 40 organiziranimi dogodki po vsem svetu vsako leto, bo Phil Balagtas ob primerih dobrih praks razpravljal, kako v obliki strateških načel uporabiti spekulativno mišljenje in zmožnost predvidevanja za razumevanje možnih prihodnosti.

Za več informacij o dogodku in prijavo kliknite TUKAJ!