Dostopnost spletišča   Ctrl + U

Bljižnjice s tipkovnico

  • Ctrl+U Prikaže možnosti dostopnosti
  • Ctrl+Alt+K Prikaže kazalo strani
  • Ctrl+Alt+V Skoči na glavno vsebino
  • Ctrl+Alt+S Prikaže kontaktni obrazec
  • Ctrl+Alt+N Prikaže prijavni obrazec za novice
  • Ctrl+Alt+D Vrne se na domačo stran
  • Esc Zapre pojavno okno / meni
  • Tab Premakne fokus na naslednji element
  • Shift+Tab Premakne fokus na prejšnji element
  • Enter Potrdi/klikne fokusiran element
  • Preslednica Označi/odznači potrditveno polje

Svet LUR

Občine Ljubljanske urbane regije (LUR) so se skladno z Zakonom o spodbujanju skladnega regionalnega razvoja (Uradni list RS, št. 20/11, 57/12 in 46/16) odločile, da neposredno ustanovijo svet regije. Zaradi pomembnosti odločitev, ki jih Svet LUR sprejema, je zakonodajalec predvidel, da so njegovi člani župani občin v regiji. Strokovno, tehnično in administrativno podporo delovanju Sveta LUR zagotavlja RRA LUR.

Naloge Sveta LUR so:

  • sprejem regionalnega razvojnega programa,
  • imenovanje predstavnikov občin v regionalni razvojni svet,
  • imenovanje predstavnikov v razvojni svet kohezijske regije,
  • določanje organiziranosti institucij na ravni razvojne regije,
  • sklepanje pogodb o financiranju delovanja regionalnih institucij med občinami in z drugimi partnerji na ravni razvojne regije ter
  • predstavljanje razvojne regije in sodelovanje z drugimi regijami.

Sestava

V skladu s tretjim členom Sklepa o ustanovitvi Sveta Ljubljanske urbane regije (Uradni list RS št. 88/2006) in s Sklepom o spremembi sklepa o ustanovitvi Sveta Ljubljanske urbane regije (Uradni list RS št. 116/2008) Svet Ljubljanske urbane regije sestavljajo župani občin Ljubljanske urbane regije.

PREDSEDNIK SVETA: Zoran Janković, Mestna občina Ljubljana
NAMESTNIK PREDSEDNIKA: Metod Ropert, Občina Brezovica
ČLANI SVETA:
Član/ica Občina
Bojan Čebela Borovnica
Metod Ropret Brezovica
Igor Ahačevčič Dobrepolje
Franc Setnikar Dobrova – Polhov Gradec
Željko Savič Dol pri Ljubljani
Toni Dragar Domžale
Dr. Peter Verlič Grosuplje
Janko Prebil Horjul
Janez Cimperman Ig
Dušan Strnad Ivančna Gorica
Matej Slapar Kamnik
Stanislav Poglajen Komenda
Franci Rokavec Litija
Berto Menard Logatec
Miran Stanovnik Log – Dragomer
Olga Vrankar Lukovica
Nejc Smole Medvode
Franc Jerič Mengeš
Zoran Janković MOL
Dr. Milan Balažic Moravče
Ivan Jordan Škofljica
Rajko Meserko Šmartno pri Litiji
Peter Ložar Trzin
Dr. Tadej Malovrh Velike Lašče
Aco Franc Šuštar Vodice
Daniel Cukjati Vrhnika