Vsako nedeljo z avtobusom brezplačno v Trst
V okviru pilotnih aktivnosti projekta FORTIS, v katerem kot partner sodeluje tudi Regionalna razvojna agencija Ljubljanske urbane regije, bo na relaciji Koper–Trst vozil brezplačni avtobus. Vozil bo vsako nedeljo trikrat dnevno. Prvič se je na pot podal že to nedeljo, 24. oktobra in bo na voljo vse do 24. julija prihodnje leto.
Avtobus bo odpeljal vsako nedeljo ob 9., 13. in 16. uri z glavne avtobusne postaje v Kopru, se ustavil še pri Tržnici, nato odpeljal do Škofij ter nadalje do glavne avtobusne postaje v Trstu. Iz Trsta se bo vračal ob 10.30, 14.30 in 20.00. Rezervacije za sedež na avtobusu niso potrebne.
Vsi potniki, starejši od 15 let, bodo za vstop na avtobus morali izpolnjevati pogoj PCT (prebolevnost, cepljenost ali negativen test). Za vožnjo z avtobusom je obvezna uporaba zaščitne maske, razkuževanje rok in ohranjanje medsebojne razdalje.
Storitev prevozov od Kopra čez Škofije do Trsta in nazaj je ena od pilotnih aktivnosti projekta FORTIS, ki spodbuja medinstitucionalno sodelovanje pri iskanju inovativnih rešitev za izboljšanje uporabe čezmejnih javnih prevozov, večjo promocijo trajnostne mobilnosti in poenotenje postopkov s področja registracije vozil.