O Sobi za pisanje tudi v reviji Bukla
Soba za pisanje je svoje mesto našla tudi v brezplačni reviji Bukla, v kateri najdete številne prispevke o dobrih knjigah, knjižne novosti domačega in tujega leposlovja, družboslovja, naravoslovja, poezije, strokovnih literarnih revij, otroške in mladinske literature, priročnikov in vse druge novosti, povezane s knjigami.
Objavljamo prispevek, ki ga je pripravila Vesna Sivec Poljanšek.
Marsikateri pisci pogosto nimajo ustreznega prostora za ustvarjanje ali pa si želijo, da bi jih pri njihovem delu nekdo spodbujal in usmerjal z ustreznimi mentorskimi nasveti in se z njimi posvetoval o različnih temah. (Tudi) kot odgovor na tovrstne potrebe ustvarjalcev, predvsem pa kot oblika oživljanja življenja v stavbah zgodovinskega pomena je v Vodnikovi domačiji v ljubljanski Šiški pred slabim letom dni zaživela Soba za pisanje. Gre za prav poseben pilotni projekt, ki ni navdušil zgolj (mladih) uporabnikov, ampak tudi širšo javnost in je bil letos nominiran za prestižno nagrado Emerging Europe Awards 2019, ki nagrajuje primere dobre prakse. Soba za pisanje se je namreč uvrstila med 10 finalistov v kategoriji najboljših prenov – Renewal Project of the Year.
Žlahtni primer dobre prakse Soba za pisanje vabi k navdihujočemu ustvarjanju
Soba za pisanje je pilotni projekt, ki je nastal v okviru širšega evropskega projekta Forget Heritage, iz katerega je bila Soba za pisanje tudi v večji meri financirana. Del sredstev za njen zagon in upravljanje so prispevale še Mestna občina Ljubljana (MOL) kot lastnica Vodnikove domačije, zavod Divja misel kot upravljavec Vodnikove domačije in pripravljavec programa Sobe za pisanje ter Regionalna razvojna agencija Ljubljanske urbane regije (RRA LUR), ki je v okviru projekta Forget Heritage pridobila sredstva za delno prenovo Sobe za pisanje, njeno opremo in izvajanje enoletnega programa v njej.