Dostopnost spletišča   Ctrl + U

Bljižnjice s tipkovnico

  • Ctrl+U Prikaže možnosti dostopnosti
  • Ctrl+Alt+K Prikaže kazalo strani
  • Ctrl+Alt+V Skoči na glavno vsebino
  • Ctrl+Alt+S Prikaže kontaktni obrazec
  • Ctrl+Alt+N Prikaže prijavni obrazec za novice
  • Ctrl+Alt+D Vrne se na domačo stran
  • Esc Zapre pojavno okno / meni
  • Tab Premakne fokus na naslednji element
  • Shift+Tab Premakne fokus na prejšnji element
  • Enter Potrdi/klikne fokusiran element
  • Preslednica Označi/odznači potrditveno polje

Razvojni svet LUR

Razvojni svet Ljubljanske urbane regije sestavlja 26 predstavnikov občin, 26 predstavnikov gospodarstva in 13 predstavnikov nevladnih organizacij iz regije.

Naloge Razvojnega sveta LUR so:

  • vodenje in usmerjanje priprave regionalnega razvojnega programa ter nato tudi njegov sprejem,
  • sklepanje dogovorov za razvoj regije,
  • sodelovanje v teritorialnem razvojnem dialogu,
  • spremljanje izvajanja regionalnega razvojnega programa in dogovorov za razvoj regije,
  • sodelovanje z regijami drugih držav na področju regionalnega razvoja in
  • opravljanje drugih nalog v skladu z Zakonom o spodbujanju skladnega regionalnega razvoja.
SESTAVA
Predsednik Razvojnega sveta LUR: Metod Ropret, Občina Brezovica.
Podpredsednika Razvojnega sveta LUR: Janko Kramžar, Snaga Javno podjetje d.o.o.
Jože Starič, Zavod Parnas.
Predstavniki občin
Bojan Čebela Občina Borovnica
Metod Ropret Občina Brezovica
Igor Ahačevčič Občina Dobrepolje
Franc Setnikar Občina Dobrova – Polhov Gradec
Željko Savič Občina Dol pri Ljubljani
Renata Kosec Občina Domžale
Dr. Peter Verlič Občina Grosuplje
Janko Prebil Občina Horjul
Janez Cimperman Občina Ig
Dušan Strnad Občina Ivančna Gorica
Matej Slapar Občina Kamnik
Stanislav Poglajen Občina Komenda
Franci Rokavec Občina Litija
Zoran Janković Mestna občina Ljubljana
Berto Menard Občina Logatec
Miran Stanovnik Občina Log – Dragomer
mag. Olga Vrankar Občina Lukovica
Nejc Smole Občina Medvode
Franc Jerič Občina Mengeš
Dr. Milan Balažic Občina Moravče
Ivan Jordan Občina Škofljica
Rajko Meserko Občina Šmartno pri Litiji
Peter Ložar Občina Trzin
Anton Zakrajšek Občina Velike Lašče
Aco Franc Šuštar Občina Vodice
Janko Skodlar Občina Vrhnika
Predstavniki gospodarstva
Marta Turk GZS Zbornica Osrednjeslovenske regije
Primož Rot Zavarovalnica Triglav d.d. Območna enota Ljubljana
Slavko Dolinšek Inovacijsko razvojni inštitut Univerze v Ljubljani
Boštjan Kočar Lambda Group d.o.o. Radomlje
Darko Tanko LUZ d.d.
Anton Horjak Horjak Precise, d.o.o. Domžale
David Kogovšek Telekom Slovenije d.d.
Stane Kovač Samostojni podjetnik
Mitja Novak Livarstvo Novak
Barbara Vrhovnik OOZ Kamnik
Igor Kajtna Podjetnik
Jernej Dolinar OOZ Ljubljana Vič
Bogdan Oblak Oblak Commerce d.o.o., predsednik OOZ Logatec
Simon Hlebec Vrtnarstvo Hlebec
Janez Beja Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije, OE Ljubljana
Jože Benec Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije, OE Ljubljana
Nina Potisek Petrol d.d.
Luka Jurkovič Mercator d.d.
mag. Trajče Andonov Makedonija Trade d.o.o.
Franci Malis BTC d.d.
Janko Kramžar Snaga Javno podjetje d.o.o.
Mirko Marinčič Javno podjetje Energetika Ljubljana d.o.o.
Krištof Mlakar Javno podjetje Vodovod-kanalizacija d.o.o.
Jožka Hegler
mag. Zlata Ploštajner Univerza v Ljubljani
Viljenka Markič Simoneti Združenje bank Slovenije
Predstavniki nevladnih organizacij
Ana Mislej TD Šmarje Sap
Anamarija Slabe Inštitut za trajnostni razvoj
Andrej Klemenc Ljubljanska kolesarska mreža, društvo za vzpodbujanje kolesarjenja in trajnostnega prometa
Gabrijela Babič Vodja Stičišča NVO osrednje Slovenije
Jelka Lorenčič Kožman Tajnik – Balinarsko športno društvo Logatec
Jože Ocepek Združenje ekoloških kmetov »Zdravo življenje«, Lukovica
Jože Starič Zavod Parnas
Jurček Nowakk PD Moravče
Katarina Bervar Sternad Pravno informacijski center
Matej Ogrin CIPRA Slovenija, društvo za varstvo Alp
Nataša Gočen Predstavnica NVO UE Vrhnika
Primož Jamšek Slovenska filantropija
Sašo Nožič Serini Študentska organizacija Komenda

Odbori

Razvojni svet LUR na prioritetnih področjih razvoja v regiji imenuje odbore, ki pripravijo predloge odločitev v postopku priprave in izvajanja regionalnega razvojnega programa. Za obdobje 2014–2020 je vzpostavljenih šest odborov, ki štejejo najmanj 7 in največ 20 članov:

  • Odbor za človeške vire,
  • Odbor za gospodarstvo,
  • Odbor za infrastrukturo, okolje in prostor,
  • Odbor za razvoj podeželja,
  • Odbor za turizem,
  • Odbor za izobraževanje.